>POWER RANGERS PASTASI……..

>

SİHİRLİ KAYNAKKKKKKKKK….. MİSTİK GÜÜÜÜÇÇÇÇÇÇ………..
Anne bak sen şimdi mahsusçuktan Korak’sın ( dizinin iyi kalpli ama istemeden kötü bir büyünün etkisiyle karanlık güçlere esir olan karakteri!!!! aynı zamanda da kırmızı rangerın babası!!!)

Tamam oğlum….

Yaaaa anneeeeee oğlum diiiil…. Ben kırmızı ranger Nick’im…….. şimdi seninle power rangersçılık oynuyoruz yaaaaa….

Tamam tamam kırmızı ranger….. hadi gel bakalımmmmmmm…..

Sihirli kaynak mistik güç…. ateş rangerı……… anka kuşu büyüsüüüüüüüü…….. hadi rangerlar….. korak’ı yenelimmmmmmmm…….

Ay çok matrağız bir görseniz…… Evet yukarıdaki replik bizim sık sık evde yaşadığımız anne oğul oyun saatimizden bir alıntı……….

Benim çocukluğumda kızlar bebekleriyle evcilik, oğlanlar da çoğunlukla ya arabalarla ilgili ya da yaratıcı olarak uzaycılık falan oynarlardı. Ya da hep birlikte top oyunları, saklambaçlar, yedi taşlar oynardık……….. Şimdi oyunlar bile değişti. Çocuklarımızın çoğu ya televizyondan gördükleri karakterlere bürünmek istiyorlar ya da bilgisayar oyunları oynamak istiyorlar…….
Kız çocuk annelerinin biraz daha farklı olduğunu düşünmüşümdür hep…. onlar en fazla winx kızlarını canlandırıyorlardır herhalde oyunlarında…. ya da en iyi ihtimalle barbieler veya bratzlarla evcilik …….. Ama oğlan annelerinin işi gerçekten oldukça zor….. Özellikle erkek çocukların düşlerini süsleyen karakterleri düşünürsek ….. Spidermanlar, Power Rangerslar, Ninjalar…..vs……. Sürekli aksiyon ve aktivite gerektiren oyunlar çıkıyor hayal dünyalarından……..

Ama ben mutluyum halimden açıkçası. En azından benimle hayal dünyasını paylaşıyor olmasından dolayı……. Bir adım daha onun seviyesine inebiliyor olmaktan dolayı…………….. Hele de Power Rangersçılık ! oynarken çok eğleniyorum. Bir bakıma da sportif aktivite oluyor benim için :)

Sanırım bu düşüncelerime Sevgili Can Arda’nın annesi Serap Hanım da katılacaktır. Onun da Power Rangers sever bir oğlu olduğu için….. Özellikle Kırmızı Ranger Nick’i seviyormuş Can Arda….. Ve pastası da işte gördüğünüz gibi şekillendi…… Doğumgününe gelirken hediyesini de getirmeyi unutmadı kırmızı rangerımız………


Bunlar da konsepte uygun kurabiyelerimiz………

Bu şekilleri kurabiyeye aktarmak oldukça güç oldu…… tabii elimde böyle bir kalıp bulunmadığı için önce rangerımızın yüzündeki ikonu ölçekli bir kağıda aktardım…… kalınca bir asetattan bu ölçüye göre bir kalıp çıkardım….. ve her bir kurabiyenin yüzünü bu asetat kalıp sayesinde gıda kalemiyle çizerek şekillendirdim…… Sadece bir tanesinin içini boyayarak onu ayrı tuttum ve gerisini sadece kontur olarak bıraktım…. Sarp’tan geçer not!! aldıktan sonra da paketleyip süsledim ve Can Arda’ya götürdümmmmmm….. Can Arda’nın arkadaşları çok beğenmişler Serap Hanım’dan öğrendiğime göre……. Hemen hepsi gelir gelmez birer kurabiye almışlar ellerine……..

Afiyetleri olsun……. Can Arda’ya da nice mutlu yaşlar olsunnnnnnnnnn…… Sevgilerimle……..

Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to >POWER RANGERS PASTASI……..

  1. yemekbahane dedi ki:

    >NesrincimŞu nickin suratını istemişlerdi benden ..günlerce sordum soruşturdum ki bu nick necidir , ne yapar :) eeee çocuk yok henüz mevzuya yabancıyız :)sonra tespit etmiş konuya girişmiştim…Vallahi 3 pasta yapmış gibi oldum , çok stresliydi :)Ama sonunda pastanın sahibi küçük bey beğendi ve benim de çektiklerime deydi :)Senin nick harika gözüküyor..Ellerine sağlıkÖpüyorumMüge

  2. Pastanı Seç dedi ki:

    >Nesrincim canım yapmak istediğim bir figürdü.Biz erkek çoçukları olan anneler bilir bunu.Çok başarılı olmuş canım.sevgiler

  3. >Mugecım biz direkt olayın içindeyiz gördüğün gibi….. Evet senin pastayı hatırlıyorum…… Çok güzel olmuştu….. Epey açıklayıcı bır yorum yazmıştım o zaman da…… Ne de olsa Korak’ı canlandıran bir karakter olarak oldukça bilgi sahibi sayılırım!!!!:)) öpüyorum canım…. sevgilerimle…… Aylincim canım iyi ki erkek annesiyiz diye düşünüyorum… Yoksa bunlardan mahrum kalacaktık di mi ama……. :))

  4. pelincelezzetler dedi ki:

    >Nesrin bu ranger’lar inan çok saçma çizgi bir film :)) Vallahi ahavada uçuşan adalar,silahlar ,şiddet,karmaşa ne ararsan var:))Ama erkek çocukları çok seviyor:)benimkide dahil..Bora’da bende böyle bir pasta istedi ama ben hiç kalkışmadım bile,yapamam diye.Seninkini görse bayılır.Ellerine sağlık…Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s